headerphoto
Start

O Krakowie

Moon Hostel Kraków
31-035 Kraków, ul. Starowiślna 72
Polska,
Telefon: 12 429 43 25 Fax:
Moon Hostel Warszawa
00-372 Warszawa, ul. Foksal 16
Polska,
Telefon: 505-505-590 Fax:
Moon Hostel Wrocław
50-075 Wrocław, ul. Krupnicza 6-8
Polska,
Telefon: 71 343 00 22 Fax:

Do ciekawszych zabytków Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza.

Średniowieczny kościół gotycki posiada nadzwyczaj rzadkie sklepienia gwiaździste i wielokrotne ornamenty. Ołtarz wyrzeźbiony w drewnie cedrowym prezentowany oraz otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki urywają się drastycznie na pamiątkę przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który zawiadamiał przed grożącym im niebezpieczeństwem społeczność miasta trąbiąc z wieży.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę można skorzystać z ciekawej propozycji private tours Krakow i w wygodny sposób eksplorować najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały od stuleci przez ludność pochodzenia żydowskiego, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, pochodzić wąskimi uliczkami czy też spróbować w jednej z żydowskich restauracji koszernego posiłku.

Kraków mieni się być miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i otaczający go rejon małopolski. Każdego roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to typowo miasto polskie, nie zniszczone cudem przez ostatnią wojnę, gdzie można spotkać wiele zabytków ubiegłych epok.

Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta stara siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego a także Królestwa Polskiego przypomina o dawnej hegemonii Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Aktualnie Wawel jest rozległym muzeum, w którym oglądać można znane arrasy wawelskie, czyli arcydzieła sztuki włókienniczej. Nie omieszkaj posłuchać bicia słynnego Dzwonu Zygmunta oraz udać się do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Sąsiad podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Głowi się, jakim środkiem komunikacji dotrzeć do Krakowa. Do podjęcia decyzji w zasadzie są trzy ewentualności: podróż samochodem, podróż pociągiem czy też przelot samolotem. Jako że na obejrzenie Krakowa ma tylko pięć dni, a nie jest to zbyt dużo, zatem by na długą podróż nie tracić czasu, pewnikiem poleci samolotem. Bilet lotniczy to koszt w obie strony rzędu kilkuset złotych, chyba zatem| nie ma się co zastanawiać. Port Lotniczy w Balicach jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Co pół godziny do centrum miasta jeżdżą dedykowane autobusy. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow decydując się na taksówkę prywatną czy też w przypadku liczniejszych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała ekipa w komfortowym busie sprawnie przybędzie do swojego miejsca pobytu.

Fotorelacja

wycieczki

wakacje

urlop


Brak komentarzy!