headerphoto
Start

Malezja - wybierz się na wycieczkę

Podróże kształcą - takie motto powinno towarzyszyć każdemu, kto wybiera się na wycieczkę.

Aby takie credo przyświecało nam od początku wyprawy, nasz wybór musi paść na jedno z miejsc całkowicie nam obcych, z odmienną przyrodą, klimatem, a przede wszystkim kulturą - w końcu poznawanie tego, co nowe znacznie poszerza ludzkie horyzonty.

Z wizytą w Malezji

Malezja jest krajem atrakcyjnym do zwiedzania zarówno pod względem cenowym, jak i jeśli chodzi o ofertę dla turysty nastawionego na zwiedzanie egzotycznych miejsc. Jedzenie i nocleg w Malezji należą do wyjątkowo tanich, oprócz tego jest to jak na razie kraj cieszący się średnia popularnością wśród europejskich turystów. Tamtejsze społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane, w jego skład wchodzą Malajowie, Hindusi oraz Chińczycy. Dlatego przed wyjazdem najlepiej jest zapoznać się z etykietą panującą w kraju, zwłaszcza jeśli chodzi o reguły dotyczące wstępu do różnego rodzaju świątyń, których w Malezji jest naprawdę sporo.

Przyroda

Malezja to prawdziwe cudo dla osób przywykłych do pięknej, lecz mało egzotycznej przyrody jaką znajdziemy w Polsce.Wystarczy spojrzeć na obrośnięte plantacjami herbaty Cameron Highlands - już widok zdjęcia może przyprawić o zawrót głowy, nie mówiąc o ujrzeniu tego na żywo.

Miasta

Absolutnie każdy powinien zwiedzić Kuala Lumpur, które jest najważniejszym miastem, a zarazem stolicą Malezji. Znajdziemy w nim zatrzęsienie różnorodnych dzielnic, z których każda posiada swoje własne przeznaczenie, a także cechy znacząco wyróżniające ją na tle innych. Obecnie, w Kuala Lumpur największą uwagę przyciągają wieżowce, wyglądające wręcz nieprawdopodobnie na tle tamtejszej dzikiej i niecodziennej dla nas przyrody. Oprócz tego, stolica jest miejscem, z którego po prostu łatwiej jest dotrzeć do wielu innych ciekawych malezyjskich miast.

Jak wybrać się do Malezji?

Chcąc zwiedzić Malezję od podszewki, warto jest zdecydować się na oferty takie jak wycieczki objazdowe, podczas których jesteśmy w stanie zwiedzić wiele miejsc.

Fotorelacja

wyprawy

wakacje

urlop


Brak komentarzy!