headerphoto
Start

Gdzie na wakacje do Chorwacji?

Gdzie na wakacje do Chorwacji - miejsca dla lubiących zwiedzać i plażowiczów

Chorwacja to idealne miejsce na wakacje, pełne uroczych zakątków, ciepłych promieni słońca, pięknych plaż oraz zabytków potrafi zauroczyć nawet tych, którzy byli już niemal wszędzie. Liczna zatoki i wyspy zapraszają do głębokiego relaksowania się wśród turkusowej wody, a wspaniałe miasta, takie jak Dubrownik czy Split do długich spacerów i zaglądania w oczy przeszłości. Dobrze jest też przed wybraniem się do Chworwacji zajrzeć tutaj w poszukiwaniu pomysłów.

Cudowne plaże, na których marzyć może każdy..

Chorwacja słynie przede wszystkim z pięknych krajobrazów, w których niebagatelną rolę odgrywają plaże. Są tu zarówno te kamienne czy żwirowe, jak i piaszczyste, choć tych ostatnich jest jednak zdecydowanie mniej. Jednocześnie każda z nich urzeka swoim pięknem i wspiera w prawdziwym odpoczywaniu i cieszeniu się wspaniałą pogodą.
Jedną z najbardziej urokliwych plaż Chorwacji jest niewątpliwie Zlatni Rat, znajdująca się na wyspie Brac, a dokładniej w miejscowości Bol. Uwielbiają ją przede wszystkim windsurferzy, bowiem wiatr jest tutaj idealny, jednakże wszyscy, którzy kochają piękno poczują się tutaj naprawdę dobrze.
Boskie plaże można znaleźć również w miejscowości Moscenicka Draga w Opatija czy też na wyspie Pag w mieście Novalija. Ta ostatnia jest wprost stworzona dla rodzin z dziećmi, a sama wyspa posiada najdłuższą linię brzegową w całej Chorwacji. Warto tutaj także wymienić takie cuda jak Paradise Beach na wyspie Rab, Slanica Beach na wyspie Murter w Dalmacji czy całą Riwierę Makarską, która zachwyca ilością miejsc wręcz idealnych do leniuchowania na piasku. To właśnie w tej części Chorwacji ukrywa się plaża Punta Rata zaliczana do dwudziestki najpiękniejszych na całym świecie.

Miejsca warte zwiedzania, poznania i pokochania

Oprócz błogiego odpoczywania na plaży chorwackie zakątki zachęcają również do zwiedzania. Wiele tu bowiem miejsc idealnie się do tego nadających. Cudowne wakacje można spędzić niewątpliwie w takim mieście jak Pula, w którym na miłośników historycznych pozostałości czeka średniowieczna starówka, najlepiej zachowany na świecie amfiteatr oraz wiele innych urokliwych zakątków.
Split także należy do metropolii, które mogą zachwycić. To tutaj zachowały się pozostałości po ogromnym pałacu cesarza Dioklecjana, którego korytarz i komnaty dzisiaj są placykami oraz uliczkami należącymi do starówki. Split to również katedra św. Dujmana, którą otaczają aż 24 kolumny. Liczne muzea, średniowieczne parki i alejki oraz piękne Stare Miasto czeka zaś w Zagrzebiu, który prócz wielu miejsc do zwiedzania kusi także znajdującymi się nieopodal górskimi szczytami.
Idealne wakacje można spędzić poznając zakątki Trogiru. To 11-tysięczne miasto portowe ulokowane jest w środkowej Dalmacji i urzeka takimi perełkami jak Pałac Stafileo, Pałac Ćipiko, Katedra świętego Wawrzyńca, Brama Lądowa czy piękna starówka. Zwłaszcza jego nocne oblicze może zachwycić. Cały Trogir zaś w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Odwiedzenie Chorwacji, niezależnie od tego, czy w celu plażowania czy odwiedzania poszczególnych miast i miasteczek jest wspaniałym pomysłem na wymarzone wakacje. Nie brak tutaj ciekawych propozycji spędzania czasu, a krajobrazy na długo pozostają w pamięci. Ponadto w Chorwacji można się cieszyć także cudowną pogodą oraz pysznymi smakołykami kuchni regionalnej.

Fotorelacja

turystyka

wyprawy

urlop


Brak komentarzy!