headerphoto
Start

Europejskie miasta przyciągają turystów

Podróżowanie po wspaniałych europejskich miastach stało się obecnie bardzo modne.

Spośród miast w czterdziestu sześciu państwach najczęściej wybierany jest Paryż, Berlin, Wiedeń czy Rzym. Tymczasem Europejska mapa turystyczna oferuje znacznie więcej. Gdzie jeszcze można wybrać się na weekendowy wypad? Oto kilka propozycji (dodatkowe opcje można znaleźć też tutaj).

Skandynawia

Podróże po chłodnych krajach Skandynawskich stały się ostatnio bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ Dania czy Norwegia to jedne z najbogatszych państw europejskich, które mają naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Rejsy dalekomorskie, kompleksy sportowe, parki rozrywki to nie wszystko. Wspaniała architektura Kopenhagi przyciąga wielu turystów do Pałacu Królewskiego. Amalienborg, a historia i Muzeum Łodzi Wikingów zachęcają do odwiedzin w Oslo. Skandynawskie stolice w chęcią witają wszystkich turystów.

Nie tak bardzo rosyjska Rosja – czyli europejski Petersburg

Aby zwiedzić kawałeczek Rosji nie trzeba wcale wybierać się daleko na wschód. Petersburg to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast rosyjskich. Warto jednak wiedzieć, że to miasto wcale nie nosi charakterystycznych cech wielkich miast rosyjskich. Architektura i plan miasta zbliżone są do stolic europejskich. Samo miasto zwane jest „rosyjską Wenecją” ze względu na swoje położenie. Zbudowane zostało na kilkudziesięciu wyspach połączonych przez prawie 400 mostów! Tutaj możemy podziwiać nie tylko wspaniałą architekturę, ale i sztukę zgromadzoną w Ermitażu – jednym z pałaców zimowych Piotra I. Jeśli wybierzemy się do Petersburga między 25 czerwca a 16 lipca, będziemy mieli również okazję podziwiać tzw. Białe Noce

Weekend w Pradze

Stolica Czech to jedno z najpiękniejszych miejsc Europy. To idealne miejsce na weekendowy wypad. Większość atrakcji turystycznych usytuowana jest w okolicach centrum, a przemieszczanie po mieście ułatwiają trzy linie metra. Obowiązkowymi punktami turystycznymi Pragi są zamek Hradczany, most Karola i Stare Miasto. Nocą Praga również żyje swoim życiem, dlatego warto wybrać się na spacer, gdy już zapadnie zmrok. Właśnie wtedy odbywają się pokazy multimedialne w fontannie Krizikovej. Światło i muzyka sprawiają, że woda w fontannie zachwyca swoim tańcem zebranych pod nią turystów.

To tylko kilka z wielu propozycji turystycznych Europy. Biura turystyczne oferują wiele innych, równie ciekawych wyjazdów. Europa stoi otworem dla turystów i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Warto szukać interesujących miejsc w stolicach, aby lepiej poznać tamtejszą kulturę i historię.

Fotorelacja

turystyka

wyprawy

urlop


Brak komentarzy!