headerphoto
Start

Czarnogóra - moc atrakcji na Bałkanach

Czarnogóra to nieduże państwo położone w południowej Europie nad Morzem Adriatyckim.

Pomimo tego, że jest ono nowością na rynku turystycznym, można znaleźć w nim wiele atrakcji i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Wypoczynek w Czarnogórze
Ciepłe Morze Adriatyckie i bardzo dobra pogoda sprawiają, że Czarnogóra to kraj idealny na wypoczynek dla plażowiczów. To co powinno przede wszystkim ucieszyć turystów podróżujących do Czarnogóry, to na pewno atrakcyjne ceny noclegów oraz małe zatłoczenie nadmorskich kurortów w porównaniu z sąsiadującymi z nią innymi krajami bałkańskimi. Do najpopularniejszych kurortów nadmorskich Czarnogóry gwarantujących udany wypoczynek należą Ulcinj, Budva i Bar.

Zabytkowe lokalizacje Czarnogóry
Czarnogóra to także kraj przepełniony zabytkowymi miastami i budowlami. Warte polecenia są w szczególności Kotor, Budva oraz stara stolica Czarnogóry - Cetinje. W Kotorze znajdziemy zabytkową i bardzo dobrze zachowaną zabudowę  pochodzącą z czasów średniowiecznych. Wśród zabytków Kotoru warto wymienić przede wszystkim cerkiew św. Łukasza, czy pochodzącą z XII wieku katedrę św. Tyfona. Starówka Kotoru to prawdziwa perełka. Charakteryzuje się wąskimi uliczkami oraz występującymi w dużej ilości placami. Dodatkowo jest ona otoczona bardzo dobrze zachowanymi murami miejskimi. To wszystko sprawiło, że Kotor został wpisany jako całe miasto na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Budvie oprócz zabytkowego centrum i bram obronnych warto zobaczyć XV-wieczną cytadelę. Celtinje słynie natomiast z pochodzącego z tego samego okresu Monasteru Narodzenia Matki Bożej.

Atrakcje przyrody w Czarnogórze
Czarnogóra oprócz pięknych kurortów i przepełnionych zabytkami miast słynie również z atrakcji przyrodniczych. Niezwykłą atrakcję stanowi Kanion rzeki Tary. Organizowane są tam w niewielkiej cenie spływy w malowniczej scenerii. Warto zobaczyć w tej lokalizacji również bardzo znany most Durdevica wznoszący się nad rzeką Tarą i posiadający w najwyższym punkcie nawet 116 metrów wysokości. Niezwykłym obiektem stworzonym przez naturę w Czarnogórze jest Fiord Kotorski, oferujący przepiękne widoki na Adriatyk i miejscowość Kotor.
Do atrakcji, z których warto skorzystać w trakcie wizyty w Czarnogórze należy także Jezioro Szkoderskie. To ogromne jezioro o powierzchni ponad 360 kilometrów kwadratowych to zbiorowisko ogromnej liczby gatunków ptaków błotnych i wodnych oraz moczarowej roślinności. Oferowane po nim rejsy połączone ze zwiedzaniem małych rybackich wsi, czy też znajdujących się na licznych wyspach i półwyspach twierdz i monasterów, gwarantują ciekawy wypoczynek. Po więcej ciekawostek o Czarnogórze warto przejść na stronę http://www.czarnogora.com.pl.

Fotorelacja

turystyka

wyprawy

wakacje

podróże


Brak komentarzy!