headerphoto
Start

Azjatycki raj

Planując wakacje na kontynencie azjatyckim możemy mieć pewność, iż spectrum ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia, będzie wręcz niewyczerpane.

Niemal każdy kraj i każda wyspa zapewniają wiele niezwykłych przeżyć, związanych zarówno z fascynującymi ludźmi, jak i ogromem interesujących zabytków. Jednym z takich państw są bez wątpienia Filipiny.

Jest to archipelag ponad 7000 wysp znajdujący na wodach Oceanu Spokojnego, w południowo-wschodniej części kontynentu. Przygotowując się do wyjazdu, należy wziąć pod uwagę fakt, iż podróż na Filipiny będzie niezwykle długa. Przykładowy lot z międzylądowaniem w Hong-Kongu zajmuje blisko 15 godzin.

Jednak długotrwałą podróż samolotem z pewnością zrekompensują nam atrakcje, z którymi zetkniemy się tuż po wylądowaniu. Z wszystkich filipińskich wysp, największym zainteresowaniem cieszy się bez wątpienia Luzon, na której znajduje się stolica kraju Manila. To liczące ponad 1,5 miliona mieszkańców miasto jest prawdziwym rajskim kurortem, masowo obleganym przez turystów z całego świata. Zanim udamy się w podróż na inne wyspy, warto więc zwiedzić ten imponujący kompleks. Ujrzeć w nim możemy wiele zabytkowych kościołów, pałaców, a także mnóstwo fortyfikacji obronnych, które pamiętają XVI wiek. Jednak wyspa Luzon to nie tylko stolica. Znajduje się na niej wiele pomniejszych wiosek, które idealnie wpasowują się w fantastyczne okoliczności przyrody. Tropikalne lasy, wzgórza, a także jaskinie i jeziora, to tylko część atrakcji, które czekają na turystów.

Liczne filipińskie wyspy wprost idealnie nadają się do nurkowania. Pomniejsze akweny i wielkie rafy koralowe na wyspach Cebu, Palawan czy Mindanao będą wymarzone dla miłośników tego sportu. Miejsca te są o tyle atrakcyjne, gdyż pozwalają ujrzeć wiele gatunków morskich zwierząt, takich jak chociażby wieloryby, delfiny czy ogromne żółwie.

Każda z wysp Filipiny przede wszystkim może poszczycić się walorami krajobrazowymi. Oprócz większych, w pełni zurbanizowanych miast, odwiedzić tam możemy wiele miejsc, które wydają się oderwane od reszty świata. Nie sposób spotkać się tam z miastowym zgiełkiem czy różnymi technologicznymi wynalazkami. I między innymi właśnie dlatego warto jest odwiedzić ten kraj.

Fotorelacja

podróże

wakacje

urlop


Brak komentarzy!